Güncel

BALIKÇILAR BİLGİLENDİRİLDİ

Aliağa’da görev yapan Sahil Güvenlik ekipleri, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununda yapılan değişiklik hakkında ticari ve amatör balıkçılara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın denizde yaptığı denetimlerde kontrol..

BALIKÇILAR BİLGİLENDİRİLDİ

Aliağa’da görev yapan Sahil Güvenlik ekipleri, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununda yapılan değişiklik hakkında ticari ve amatör balıkçılara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın denizde yaptığı denetimlerde kontrol ettiği hususlar, teknelerde bulundurulması gereken belgeler ve malzemeler, su ürünleri avcılığına ilişkin yasaklar ile av yasaklarına uymadıkları takdirde uygulanacak yasal işlemler balıkçılara anlatıldı ve uyarılarda bulunuldu. Yetkililer, denizlerde ve iç sularda bulunan bitkiler ile hayvanlar ve bunların yumurtalarının korunması, istihsali ve kontrolüne dair hususları düzenleyen 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununda yapılan değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni mevzuatlara göre ruhsat tezkeresi almadan yasa dışı su ürünleri avcılığı yapanların gemi dahil av araçlarına el koyularak mülkiyetinin kamuya geçirileceğini belirtildi.

“Şüpheli durumlarda güvenlik güçleriyle irtibata geçin”

Ayrıca teknelerde asılı bulunan bayraklara özen gösterilmesi, eski, soluk ve yırtık bayrakların kaldırılarak yenilerinin asılması, teknelerde yedek bayrakların bulunması, aksi takdirde idari yaptırımlarda bulunulacağı ikazı yapıldı. Toplantının sonunda denizde meydana gelen çevre kirliliği ile göçmen kaçakçılığı yapan kişilere karşı da dikkatli olunması ve şüpheli görülen bir durum olduğunda güvenlik güçleriyle irtibata geçilmesi istendi. Bilgilendirmenin ardından amatör balıkçılar merak ettikleri ve karşılaştıkları sorunları anlatarak yetkililerden bilgi aldı. Aliağa Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Sahil Güvenlik ekipleri, Aliağa Liman Başkanlığı ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü temsilcisi, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Su Sporları Derneği (ALDER) ile Kazıkbağları, Çakmaklı, Yeni Şakran Su Ürünleri Kooperatifleri yönetimi ve üyeleri katıldı.

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL