Güncel Gündem

SOCAR, Palmali’ye açtığı davayı kazandı

LCIA, SOCAR’ın Palmali’ye açtığı davayı karara bağladı. Mahkeme, Palmali’yi SOCAR’a 49.5 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti. Londra Uluslararası Tahkim Mahkemesi (LCIA), SOCAR’ın Palmali’ye açtığı davayı karara bağladı. Mahkeme, Palmali’yi..

SOCAR, Palmali’ye açtığı davayı kazandı

LCIA, SOCAR’ın Palmali’ye açtığı davayı karara bağladı. Mahkeme, Palmali’yi SOCAR’a 49.5 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

Londra Uluslararası Tahkim Mahkemesi (LCIA), SOCAR’ın Palmali’ye açtığı davayı karara bağladı. Mahkeme, Palmali’yi SOCAR’a 49.5 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

SOCAR’ın halen FETÖ üyesi olma suçlamasıyla tutuklu bulunan Mubariz Mansimov’a ait Palmali Grubu’na İngiltere’de 2018 yılında açtığı ticari dava sonuçlandı.

SOCAR, Palmali’yi ticari işbirliklerinin gerekliliklerini yerine getirmemekle ve şirketi zarara uğratmakla suçluyordu.

Londra Uluslararası Tahkim Mahkemesi (LCIA) Palmali Grubu’nu, SOCAR’a 49.5 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

Aynı dava kapsamında Palmali’nin SOCAR’dan 100 milyon dolar tazminat talebi ise mahkeme tarafından reddedildi.

Daha önce SOCAR ve Palmali’nin ticari ilişkileri vardı. Ancak taraflar hiçbir zaman bir ortak girişim kurmadı.

Palmali’nin yükümlülüklerini yerine getirmemesi ile bağlantılı olarak SOCAR Grubu’na ait şirketler, Palmali Grubu’na ve Mubariz Mansimov’a ait şirketler aleyhine 2018 yılında tahkim yargılamalarına başlamıştı.

Böylece iki yıldan fazla süren üç uluslararası tahkim yargılamasından biri tamamlanmış oldu.

 

 

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Squarefoot Flooring | Flooring & Tile Retailer | Toronto | Mississauga

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL