Güncel Gündem

BAŞKAN ERGİN AMATÖR BALIKÇILAR İLE BULUŞTU

Balıkesir‘in Ayvalık ilçesinde hızı zaman zaman 75 kilometreye ulaşan lodos ve sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış ve lodos, Aliçetinkaya Mahallesi sahil şeridindeki küçük balıkçı teknelerinden bazılarının parçalanmasına ve batmasına neden oldu. Barınaklarının bulunmaması..

BAŞKAN ERGİN AMATÖR BALIKÇILAR İLE BULUŞTU

Balıkesir‘in Ayvalık ilçesinde hızı zaman zaman 75 kilometreye ulaşan lodos ve sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış ve lodos, Aliçetinkaya Mahallesi sahil şeridindeki küçük balıkçı teknelerinden bazılarının parçalanmasına ve batmasına neden oldu. Barınaklarının bulunmaması nedeniyle mağdur olan amatör balıkçılar sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirip barınak yapılması konusunda çağrıda bulundu.

İlgili birimlerle bir araya gelmek için söz vcrdi

Balıkçıların feryadına tepkisiz kalmayan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin gerekli girişimlerde bulunacağını belirtti. Amatör balıkçılar ile buluşan Başkan Ergin, balıkçı barınağının yapılması için bugüne kadar çok kez girişimde bulunduğunu belirtti. Sonuca ulaşmak için Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı nezninde ilgili birimlerle tekrar bir araya geleceği sözünü verdi. Amatör balıkçı teknelerinin zarar gördüğü sahilde gerçekleştirilen buluşmaya: Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Belediye Meclis Üyesi Ali Jale, Şoförler Odası Başkanı Aziz Ciddi AKP İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Güren, Amatör Balıkçılar Derneği Kurucu Başkanı Muharrem Parmaksız katıldı.

Konuyu herkese aktarıyoruz

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, sadece Cunda Adası’nda bir balıkçı barınağı bulunduğunu, mevcut barınağın 2 bin 500 tekenin ihtiyacını karşılamaya yeterli olmadığını söyledi. Başkan Ergin, “Ayvalık’ın birden fazla balıkçı barınağına ihtiyacı var. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana bu sorunu her platformda dile getiriyoruz. Özellikle de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde Ayvalık’ın stratejik sorunlarına ait toplantılarında, Büyükşehirden gelen heyetlere anlatıyor ve Ankara’ya gittiğimizde ilgili bakanlıklarda bu konuda gerekli görüşmeleri yapıyoruz” dedi.

Belediyenin projesi hazır

Balıkçı barınağının yapılmasına ait projelerin hazırlanması, ilgili bakanlıklara sunulması ve bakanlıklardan bütçe çıkarılmasının zaman gerektirdiğini vurgulayan Başkan Ergin, kamuoyu oluşturarak bu süreçlerin hızlandırılmasının sağlanabileceğini belirtti. Ayvalık’ta imar planlarında böyle bir balıkçı barınağının oluşturulacağı bir alanın bulunduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Mesut Ergin,”Biz de yeni imar planlarında balıkçı barınağı sayısını arttırmak istiyoruz. Bu yönde belediye olarak gerekli girişimleri başlatmış bulunuyoruz. Belediyemizin hazırladığı bir balıkçı barınağı projemiz mevcut. Bu projeyi de bir an önce hazırlayıp, kentimize kazandırmayı hedefliyoruz. Ben denize emek veren herkes için yaşanılan bu sorunun ortadan kaldırılacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

 

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL