Güncel Gündem Sektörden

BAŞKAN ŞİMŞEK:“LİMANLARIMIZDA HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı İsmail Önal’ın başkanlığında; Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek ve şube meclis üyelerinin katılımıyla video konferans sistemiyle gerçekleştirildi…

BAŞKAN ŞİMŞEK:“LİMANLARIMIZDA HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı İsmail Önal’ın başkanlığında; Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek ve şube meclis üyelerinin katılımıyla video konferans sistemiyle gerçekleştirildi. Toplantının gündeminde ülkemizin birçok yerinde çıkan orman yangınları ve Aliağa Limanları ile Türkiye genelinde gerçekleşen yük ve konteyner istatistikleri yer aldı.

İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek ve Şube Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla video konferans sistemiyle gerçekleştirilen meclis toplantısında geçen ayın toplantı zabıtları onaylandı. Haziran ayı mizanları onaya sunuldu, oy birliğiyle onaylandı.

Temmuz ayı faaliyet raporunun da video konferansa katılan üyelerle paylaşıldığı İMEAK DTO Aliağa Şubesi Olağan Meclis Toplantısı, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek’in konuşmasıyla devam etti.

“YANGINLAR ÜLKEMİZİ YASA BOĞDU”

Ülkemizin dört bir yanında çıkan orman yangınlarının İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın sorumluluk sahalarında şimdiye kadar çok büyük boyutlarda yaşanmadığını belirterek konuşmasına başlayan Başkan Adem Şimşek, “ Ülkemizin dört bir yanında yaşanan orman yangınlarında ne yazık ki kaybımız çok büyük. Ülkemizi yasa boğan yangınların sorumluluk sahamızda şimdiye kadar çok büyük boyutlarda yaşanmadı. Meydana gelen yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Böylesi bir afetin bir daha yaşanmaması temenni ediyoruz. Orman yangınlarından zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan yardım kampanyasına İMEAK Deniz Ticaret Odası olarak 1 milyon TL katkı sağladık. Ayrıca güneyde bulunan Marmaris, Bodrum, Antalya şubelerimiz gece gündüz demeden yangından zarar gören vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyor, ihtiyaç duyulan malzeme yardımında bulunuyorlar. İMEAK Deniz Ticaret Odası olarak yaraların sarılması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

“LİMANLARIMIZDA HAREKETLİLİK DEVAM EDİYOR”

Aliağa ve Türkiye genelinde limanlarda kaydedilen 2021 yılının ilk 7aylık döneminde konteyner ve yük istatistiklerine değinen Başkan Adem Şimşek şunları söyledi: “2021 yılının ilk 7 ayında Aliağa limanlarında elleçlenen konteyner miktarı, bir önceki yılın aynı dönemine oranla artış göstererek 857 bin TEU olarak gerçekleşti. Bu dönemde Aliağa limanlarında elleçlenen yük miktarı 60,5 milyon groston, Netton olarak ise 40 milyon ton olarak gerçekleşti. Türkiye toplamı ise 299 milyon netton olarak gerçekleşirken, Aliağa yüzde 13 pay ile 2. sırada yer aldı. Aliağa Limanlarına gelen gemi adedi sayısına baktığımızda bu yılın ilk yedi aylık dönemi ile geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 12 artış göstererek 3 Bin 306 olarak gerçekleşti. Türkiye genelinde elleçlenen konteyner miktarını TEU bazlı olarak değerlendirdiğimizde ise 2021’in ilk 7 ayının,  geçen yılın aynı dönemine göre artış göstererek 7,1milyon TEU olarak gerçekleşmiştir. Elleçlenen konteyner miktarında yüzde 23 pay ile Aliağa, Türkiye sıralamasında 5. sırada yer almıştır. Bu sonuçlara baktığımızda sektörümüzdeki bu hareketlilik şüphesiz diğer aylarda yansımaya devam edecektir.” dedi.

Başkan Şimşek, konuşmasını 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı ile sonlandırdı. Başkan Şimşek, konuşmasının sonunda şu cümlelere yer verdi: “Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; bu büyük mirası bize bırakmak için şahadete yürüyen kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.”

Toplantı dilek ve temennilerin dinlemesiyle son buldu.

 

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL