Güncel Gündem

Meteorolojiden Bölgemiz İçin Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bölgemiz için fırtına uyarısında bulundu. Kuzey Ege’de güney ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. 9 Şubat 2022 Çarşamba günü sabah..

Meteorolojiden Bölgemiz İçin Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bölgemiz için fırtına uyarısında bulundu. Kuzey Ege’de güney ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. 9 Şubat 2022 Çarşamba günü sabah saatlerine kadar sürmesi beklenen fırtınanın Aliağa kıyılarında da belirli aralıklarla etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi tarafından yapılan duyuruda şu bilgilere yer verildi: “Rüzgarın, Kuzey Ege’de güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Rüzgârın, 9 Şubat 2022 Çarşamba sabah saatlerine kadar kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmeye devam edeceği tahmin ediliyor”

Yetkililer vatandaşların ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyarılarda bulundu.

ALİAĞA’DA TAHMİN EDİLEN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son rapora göre Aliağa’da hafta boyunca hava durumu şöyle olacak;

8 Şubat 2022 Salı: Hava kuvvetli sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 12, en düşük 9 derece,

9 Şubat 2022 Çarşamba: Hava çok bulutlu, sıcaklık en yüksek 10, en düşük 4 derece,

10 Şubat 2022 Perşembe: Hava az bulutlu, sıcaklık en yüksek 12, en düşük 3 derece,

11 Şubat 2022 Cuma: Hava az bulutlu, sıcaklık en yüksek 14, en düşük 3 derece,

12 Şubat 2022 Cumartesi: Hava çok bulutlu, sıcaklık en yüksek 16, en düşük 5 derece,

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL