Güncel Gündem Sektörden

BAŞKAN ADEM ŞİMŞEK “YAZ SEZONUNA GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı İsmail Önal’ın başkanlığında; Şube Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek ve şube meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantının gündeminde..

BAŞKAN ADEM ŞİMŞEK “YAZ SEZONUNA GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı İsmail Önal’ın başkanlığında; Şube Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek ve şube meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantının gündeminde oda faaliyetleri, yaz sezonu değerlendirmesi, Aliağa Limanları ile Türkiye genelinde gerçekleşen yük ve konteyner istatistikleri yer aldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek ve Şube Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla şube toplantı salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında geçen ayın toplantı zabıtları onaylandı. Mayıs ayı mizanları onaya sunuldu, oy birliğiyle onaylandı.

Haziran ayı faaliyet raporunun da üyelerle paylaşıldığı İMEAK DTO Aliağa Şubesi Olağan Meclis Toplantısı,  Şube Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek’in konuşmasıyla devam etti.

15 Temmuz da demokrasi ve özgürlüğümüze kastedenlere karşı dimdik duran, vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarak, gazilerimizi saygıyla selamlayarak konuşmasına başlayan Başkan Adem Şimşek, “İzmir İl Emniyet Müdürlüğümüze araç kampanyası kapsamında bağışlanan araçlar için İzmir Valiliği himayesinde düzenlenen İzmir Emniyet Müdürlüğü Araç Kampanyası Plaket Takdim Töreninde Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger ve İzmir İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet Şahne tarafından takdim edilen plaketi şubemiz adına aldık. Bağış konusunda desteklerini esirgemeyen Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Tamer Kıran ve tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederim. Yapılan bağışların vatana ve millete hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını, sorumluluk alanlarındaki Liman Başkanlıkları ile birlikte coşkuyla kutlayarak yaz sezonuna güzel bir başlangıç yaptıklarını vurgulayan Başkan Şimşek, “ okulların kapanma tarihi, lise ve üniversite giriş sınavlarının bitmesi ile birlikte hava koşulları da düşünüldüğünde bölgemizde yaz sezonuna temmuz ayında istenilen seviyeye ulaştık diyebiliriz. Özellikle Foça, Dikili ve Ayvalık’ta bayram sonrası başlayan hareketliliğin artarak devam edeceğini düşünüyorum.” dedi.

Aliağa ve Türkiye genelinde limanlarda kaydedilen 2022 yılının ilk 6 aylık döneminde konteyner ve yük istatistiklerine değinen Şimşek şunları söyledi: “2022 yılının ilk 6 ayında Aliağa limanlarında elleçlenen konteyner miktarı, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 9 artış göstererek 748 bin TEU olarak gerçekleşti. Bu dönemde Aliağa limanlarında elleçlenen yük miktarı 57 milyon groston, Netton olarak ise 41,3 milyon ton olarak gerçekleşti. Türkiye toplamı ise 273 milyon netton olarak gerçekleşirken, Aliağa yüzde 15 pay ile 2. sırada yer aldı. Aliağa Limanlarına gelen gemi adedi sayısına baktığımızda bu yılın ilk 6 aylık dönemiyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artış göstererek 3 bin olarak gerçekleşti. Türkiye genelinde elleçlenen konteyner miktarını TEU bazlı olarak değerlendirdiğimizde ise 2022’in ilk 6 ayının,  geçen yılın aynı dönemine oranla çok az bir artışla 6,3 milyon TEU olarak gerçekleşmiştir.” dedi.

Başkan Adem Şimşek’in konuşmasının ardından toplantı dilek ve temennilerin dinlemesiyle son buldu.

 

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL