Güncel Gündem Sektörden

2.GÜN 1.PANEL ZABİTLİKTE BAŞARILI OLMAK! (1)

22.Ulusal Deniz Kızı Kongresi ikinci gününde hız kesmeden devam ediyor. Günün ilk paneli olan ‘’Zabitlikte Başarılı Olmak’’ panelinde Beşiktaş Denizcilik İnsan Kaynakları Müdürü Kpt. Sadık Nazım ER, Beşiktaş Denizcilik Uzak..

2.GÜN 1.PANEL ZABİTLİKTE BAŞARILI OLMAK! (1)

22.Ulusal Deniz Kızı Kongresi ikinci gününde hız kesmeden devam ediyor. Günün ilk paneli olan ‘’Zabitlikte Başarılı Olmak’’ panelinde Beşiktaş Denizcilik İnsan Kaynakları Müdürü Kpt. Sadık Nazım ER, Beşiktaş Denizcilik Uzak Yol Kaptanı Argan DEMİRALAY ve Türkiye Deniz İşletmeleri Kadın Kaptanı Esra ULUTÜRK engin tecrübelerini ve deneyimlerini aktarıyor.

Panelin açılış konuşmasını yapan Sadık Nazım ER, “Denizcilik bir tutkudur eğer bu tutkuyu hissedemezseniz bu mesleği yapamazsınız” sözleri ile dikkat çekti. İleriye dönük tavsiyeleri ile mesleğe sahip çıkmak ve çabalamak üzerine vurgu yaptı. Sadık bey, denizciliğin yerinde saymayan gelişmeye devam eden, sürekli ilerleyen ve kendini yenileyen bir sektörde olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Esra ULUTÜRK sözlerine Türkiye Denizcilik İşletmeleri hakkında sunum yaparak başladı. Kendisinin çalıştığı gemilerde yaşadığı deneyimleri ve zorlukları bize aktaran Ulutürk, çalıştığı kruvaziyer gemisini 1999 depreminde ne kadar işlevsel olduğundan bahsetti. M. Kemal Atatürk’e ait olan “En güzel coğrafi vaziyette ve üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri denizci millet yetiştirme kabiliyetindedir. Bu kabiliyetten istifade etmeyi bilmeliyiz.” sözüne atıfta bulunarak kongre salonunda coşku uyandırdı. Türkiye’de ilk kadın kaptan olma yollarını ve çektiği zorlukları adım adım açıklayarak sözlerine devam etti. Esra Hanım, Türk bayraklı kruvaziyer gemisinde çalışarak kadın kaptanı olmak isteyen denizci kız öğrencilerimize yol göstererek asla vazgeçmemelerine, pes etmemelerine ve duruşlarını korumalarını tavsiye etti.

Son olarak Argan DEMİRALAY, konuşmasına staj ve stajyerlik hakkında önemli noktalarına değindi. Bir gemide staja başlayacağınızda gemide bulunan MARPOL, SOLAS, güvertede bulunan belgeleri vb. kanunları okumalarını ve incelemelerini önerdi. Teorik ve pratiğin denizcilikte önemli olduğunu ve kendilerini geliştirmeye devam etmelerini belirtti. Önemli bir püf noktaya değinerek geminin zorluklarından yılmamayı, geri adım atmayıp üzerine gidilmesini ve soru sormaktan çekinmemeyi belirterek sözünü bitirdi.

 

 

 

 

 

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL