Güncel Gündem Sektörden

Yılın Römorkörü HAISEA WAMIS, Çevre Dostu Kanadalı Operatör HaiSea Marine’e Teslim Edildi

Sanmar Denizcilik, LNG Canada’nın Kitimat, British Columbia’daki yeni ihracat tesisinde çalışacak, son teknoloji, 3 adet full elektrikli römorkörlerden ilki olan HAISEA WAMIS’i HaiSea Marine’e teslim etti. 22-23 Mayıs tarihlerinde Rotterdam’da..

Yılın Römorkörü HAISEA WAMIS, Çevre Dostu Kanadalı Operatör HaiSea Marine’e Teslim Edildi

Sanmar Denizcilik, LNG Canada’nın Kitimat, British Columbia’daki yeni ihracat tesisinde çalışacak, son teknoloji, 3 adet full elektrikli römorkörlerden ilki olan HAISEA WAMIS’i HaiSea Marine’e teslim etti.

22-23 Mayıs tarihlerinde Rotterdam’da düzenlenen TugTechnology ’23 etkinliğindeki ITS Awards 2023 ödül töreninde “Yılın Römorkörü” seçilen HAISEA WAMIS, Robert Allan Ltd./ElectRA 2800SX serisinin ilk örneği, Türkiye’den ihraç edilen ilk elektrikli römorkör ve Kanada’nın da ilk elektrikli römorkörüdür. 28.40m uzunluk, 13.00m genişlik ve 5.60m derinliğe sahip ElectRA 2800SX elektrikli liman römorkörü, 6.000 kWh batarya gücüyle 70 tonluk etkileyici bir çeki kuvvetine sahiptir.

HAISEA WAMIS’in ardından, kısa bir süre sonra, HaiSea Marine için inşa edilen 5 adet römorkör anlaşmasının bir parçası olan 2 adet full elektrikli römorkörler HAISEA WEE’GIT ve HAISEA BRAVE ile Kanada’nın ilk LNG römorkörleri olacak 2 adet HAISEA WARRIOR ve HAISEA KERMODE’nin de teslimatı gerçekleşecektir.

Sanmar, bu yıl 2 adet ElectRA 2300SX serisi römorkör SAAM Towage’a, 1 adet ElectRA 2200SX serisi römorkör Bukser og Berging’e ve 1 adet de ElectRA 2300SX serisi römorkör Türkiye’de Sanmar’ın kendi filosuna olmak üzere toplam 7 adet ElectRA serisi römorkör inşa edecektir.

Sanmar Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürün: “HAISEA WAMIS’in teslimatı, sürdürülebilir, çevre dostu römorkör inşasında büyük bir adımdır. Yenilikçi fikirleri, yüksek teknolojiyle birlikte hayata geçirmek için ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışarak denizcilik sektörüne liderlik etmekten gurur duyuyoruz. Bu projenin önemi sadece bizim için değil, bir bütün olarak çalıştığımız sektör için oldukça önemli.” dedi.

 

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL