Güncel Gündem

2023 OASIS CUP OFFSHORE YARIŞI YENİFOÇA’DA TAMAMLANDI

Ege Açıkdeniz Yat Kulübü’nün düzenlediği 2023 OASIS Cup Offshore Yarışı, mavi sulardaki denizcilik tutkusunu ve rekabeti sergiledi. Çeşme’de başlayıp Yenifoça’da tamamlanan EAYK 2023 OASIS Cup Offshore Yarışı Ödül Törenine katılan..

2023 OASIS CUP OFFSHORE YARIŞI YENİFOÇA’DA TAMAMLANDI

Ege Açıkdeniz Yat Kulübü’nün düzenlediği 2023 OASIS Cup Offshore Yarışı, mavi sulardaki denizcilik tutkusunu ve rekabeti sergiledi.

Çeşme’de başlayıp Yenifoça’da tamamlanan EAYK 2023 OASIS Cup Offshore Yarışı Ödül Törenine katılan Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ve protokol üyeleri, dereceye giren takımlara plaketlerini takdim etti.

Ege Açıkdeniz Yat Kulübü Komodoru Oğuz Akif Sezer, ‘‘İzmir, Çeşme, Kuşadası ve Urla’da yarışlar düzenleyen kulübümüz, Yenifoça’daki marinanın yeni açılıyor olması ile beraber Foça parkurunda bir yarış düzenleme kararı aldı. Bunun üzerine Oasis Marina ile iletişime geçtik. Onlar da bizim bu düşüncemizi olumlu karşıladılar. Marina tam açık olmasa da bizi misafir ettiler. Ege Açıkdeniz Yat Kulübü, Çeşme ve Foça Liman Başkanlıkları iş birliği ile bu organizasyon düzenlendi. 10 Haziran saat 9’da 20 adet yelkenli tekne Çeşme Marina önünden start aldılar. Yaklaşık 10 saatlik bir yarışla Yenifoça önlerinde finişe vardılar. Oasis Marinaya bağlandılar, gece burada dinlendiler. Aynı tekneler, pazar günü öğle saat 12 gibi Yenifoça körfezi içerisinde Kızkulesi Adasını sancakta bırakarak 20 millik bir yarış yaptılar. Ege Açıkdeniz Yat Kulübü olarak bu organizasyon hakkında güzel geri dönüşler aldığımız için gelecek yıllarda da yerel yönetimler desteği ve iş birliğinde tekrar etmek isteğindeyiz’’dedi.

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL