Güncel Gündem Sektörden

Piri Reis’te 25. yıl coşkusu

Özel Piri Reis Okullarının 25. kuruluş yıl dönümü Lucien Arkas Bağlarında düzenlenen görkemli bir gece ile kutlandı. Güzelbahçe ve Karşıyaka kampüslerinin çalışanları ile Özel İtalyan Okulu eğitim kadrosunun davetli olduğu..

Piri Reis’te 25. yıl coşkusu

Özel Piri Reis Okullarının 25. kuruluş yıl dönümü Lucien Arkas Bağlarında düzenlenen görkemli bir gece ile kutlandı.

Güzelbahçe ve Karşıyaka kampüslerinin çalışanları ile Özel İtalyan Okulu eğitim kadrosunun davetli olduğu geceye Orion Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Gecede konuşan Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Piri Reis Okullarının ilköğretimin 8 yıla çıkartılmasıyla birlikte kurulduğu anlatarak, “İlkokullar 8 yıla çıkartılınca Saint Joseph’e nasıl çocuk yetiştireceğiz diye bir sorun ortaya çıktı. Zorluklar ortaya çıkınca çözüm bulmak zorunda kalıyorsunuz. Sonuçta Özel Piri Reis Okulları 25 yıl önce yarısı konteynerde yarısı binada başladı. Sonra baktık ki bu iş o şekilde olmuyor önce Karşıyaka’yı inşa ettik. Yine yetmedi Güzelbahçe’yi yaptık. Şimdi lisenin peşindeyiz, onun da bir çaresini bulacağız. Bu dünyada çaresiz hiçbir şey yok. 25 yıl hiç az değil. Kimsenin geleceğe dair en ufak bir endişesi olmasın siz zaten iyisiniz ama daha da geliştirebiliriz onun için uğraşıyoruz” diye konuştu.

Eğitimin öneminin giderek arttığını vurgulayan Arkas, “Okul, eğitim hele bu son günlerde o kadar önemli ki. O kadar önemli bir vazifeniz var ki hepimiz müteşekkiriz biz size. Yaptığınız iş o kadar değerli, bu çocuklar memleket için değerli hepimiz için değerli bağıra bağıra söyleyin (Biz değerli insanlarız) diye. Öylesiniz. Onun için sizi seviyorum ve her zaman destekliyorum” dedi. Arkas’ın konuşmasının ardından Özel Piri Reis Okullarında 25, 20, 15 ve 10 yılını doldurmuş çalışanlara plaketleri verildi.

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL