Güncel Gündem Sektörden

SANMAR, Rimorchiatori Mediterrane Grup’a iki adet çevre dostu römorkör teslim etti

SANMAR, Akdeniz’in römorkör işletmecisi olan İtalya merkezli Rimorchiatori Mediterrane Grup’a en çok satan Boğaçay Serisi’nden iki yeni inşa römorkör teslim etti. Yapım aşamasındayken BOĞAÇAY LX olarak bilinen ORTIGIA, İtalya’nın ana..

SANMAR, Rimorchiatori Mediterrane Grup’a iki adet çevre dostu römorkör teslim etti

SANMAR, Akdeniz’in römorkör işletmecisi olan İtalya merkezli Rimorchiatori Mediterrane Grup’a en çok satan Boğaçay Serisi’nden iki yeni inşa römorkör teslim etti.

Yapım aşamasındayken BOĞAÇAY LX olarak bilinen ORTIGIA, İtalya’nın ana petrol limanı ve petro-kimya rafinerisi operasyonlarının merkezi olan Augusta ile birlikte Sicilya’daki Syracuse Limanı’ndaki Rimorchiatori operasyonlarına katılırken, daha önce BOĞAÇAY LXIV olarak bilinen ve bu yıl teslim edilen SANVITALE de ilk olarak Sicilya’da çalışacak.

2023’ün son haftasında teslim edilen ORTIGIA, SANMAR yapımı CITTA DI AUGUSTA ve CITTA DI SIRACUSA römorkörlerine katılarak bir yıl içinde Augusta ve Syracuse limanlarına teslim edilen üçüncü römorkör oldu.

Robert Allan’ın Sanmar ve Rimorchiatori Mediterrane Grup isterlerine özel olarak tasarlanan RAmparts 2400-SX MKll, çevre dostu ORTIGIA, en az 60 ton çeki gücü ve 12,5 knot serbest çalışma hızına ulaşabilir.

RAmparts 2400-SX MKll tasarımına dayanan SANVITALE, en az 70 tonluk çeki gücüne ulaşabilir ve aynı zamanda IMO Tier lll emisyon standartları ile uyumludur. 12,5 knot serbest çalışma hızına sahiptir.

Her iki römorkör de, 24.4 metre uzunluğa, 12 metre genişliğe, 4.5 metre su çekimine sahiptir. Ayrıca, yedi kişilik mürettebat kapasitesi vardır.

Sanmar Denizcilik Ticaret Direktörü Rüçhan Çıvgın, “ORTIGIA ve SANVITALE’nin tasarımı ve inşası, son derece popüler çok amaçlı römorkörlerin sürekli gelişen versiyonunun şimdiye kadar ki en çevre dostu olanları için gelişmiş teknoloji kullanarak inşa edildiğini gösteriyor.” dedi.

Rimorchiatori Mediterranei İtalya Genel Müdürü Alberto Dellepiane ise şunları söyledi “Sanmar gibi güvenilir bir ortakla çalışmaktan her zaman mutluluk duyduk; bu iki yeni römorkörle şirketimiz daha güvenli, daha verimli ve daha çevreci operasyonlara doğru yoluna devam ediyor”.

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL