Güncel Gündem

FOÇA WİNDSURF TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MW PHOKAİA ETABINA HAZIR

Windsurf Türkiye Şampiyonası Slalom Ligi ilk etabı ; İzmir’in Foça İlçesi’nde  2 Mayıs 2024 Perşembe günü başlayacak ve 4 gün sürecek.  Türkiye Yelken Federasyonu’(TYF)’nun MW Phokaia Beach Resort ana sponsorluğunda gerçekleştireceği şampiyonanın..

FOÇA WİNDSURF TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MW PHOKAİA ETABINA HAZIR

Windsurf Türkiye Şampiyonası Slalom Ligi ilk etabı ; İzmir’in Foça İlçesi’nde  2 Mayıs 2024 Perşembe günü başlayacak ve 4 gün sürecek.  Türkiye Yelken Federasyonu’(TYF)’nun MW Phokaia Beach Resort ana sponsorluğunda gerçekleştireceği şampiyonanın yarışma bölümlerinin kusursuz, yarışma dışı bölümlerinin festival havasında  geçmesi için hazırlıklar tamamlandı.

Windsurf Türkiye Şampiyonası Slalom Ligi İzmir’in Foça ilçesi’nde 2-5 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek MW Phokaia etabıyla başlayacak. Foça etabında; Fin Foil kategorisinde Kadın, Erkek, U21 Genç Kadın, Genç Erkek,  U17,  U15 ve U13 Junior Genç Kız, Genç Erkek , Genç Master Erkek, Kadın,  Foıl Slalom kategorisinde Erkek, Kadın, U20 Genç Erkek ve Kadın, U17 ve U15 Junior Kız ve Erkek yarışları gerçekleştirilecek.  Şampiyona Urla ve Alaçatı etaplarıyla tamamlanacak.

Başta Göztepe, Urla Torasan, Orsa,  Yenifoça Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulüpleri olmak üzere, 12 kulüpten yaklaşık 100 sporcu rüzgarın yol verdiği mavi sularda başarıya ve milli formaya uzanmaya çalışacak. Ülkemizi uluslararası yarışmalarda da başarıyla temsil ederken, kurduğu Çağla Kubat  Windsurf Yelken Kulübü’nde kendisi gibi başarılı milli sporcular da yetiştiren  Çağla Kubat, 30 sporcusuyla Foça’nın rüzgarında madalya arayacak.

AYRICALIKLI TATİL UZMANINDAN AYRICALIKLI SPOR ORGANİZASYONU

İzmir  ve kuzey Ege’nin  dünya turizm sektöründe ki temsilcisi olarak ayrıcalıklı tatil parolasıyla konuk memnuniyetini zirveye taşıyan MW Phokaia Beach Resort (otel), ayrıcalıklı bir spor organizasyonu için yarışmanın ana sponsorluğunu üstlendi. 4 gün sürecek yarışmaların denizde kusursuz icrası sağlanırken, yarış dışı zamanların festival havasında geçmesi için her türlü hazırlık yapıldı.  Yarışmalar etkinliklerle desteklenirken, yarış parkuruna gelemeyen sporseverlerin, canlı radyo, televizyon ve sosyal medya yayınlarıyla heyecana ortak olması sağlanacak.

TURİZMCİLER OLARAK SPORU SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ

Yarışma ana sponsoru MW Phokaia Beach Resort Genel Müdürü ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu üyesi Bilge Durdu İşler ; “Turizm ve spor artık içi içe geçmiş ve birbirini olumlu etkileyen iki büyük sektör.  Son yıllarda yaptığı tanıtım faaliyetleri, tesisleşme ve hizmet kalitesiyle dünya turizm sektörünün süper liginde kendisine sağlam bir yer bulan Türk turizmcileri olarak sporu sonuna kadar destekliyoruz.  Gelecek planlarımızda turizm tesislerimizin, spor tesisleriyle zenginleştirilmesi ve sportif organizasyonlara ev sahipliği yapılması öneml bir başlıktır. Foça’da doğal güzelliğinin yanı sıra rüzgar ve deniz sporları için mükemmel bir deniz alanını barındıran bir bölgede konuşluyuz. Bu alanı Türk sporcuları kadar dünya sporcularıyla da paylaşmak istiyoruz. Türkiye Şampiyonalarının ardından Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nı yapabilmek için girişimlerimiz sürüyor. Atatürk Adası, Orak Adası, İncir Adası ve ana karamızın çevrelediği ideal bir deniz parkurunda turizm zenginliğimizi dünya sporcularıyla buluşturmak istiyoruz.  Türkiye Yelken Federasyonu’muz ve spor kulüplerimizle dayanışma halindeyiz. Tüm sporseverleri öncelikle 2-5 Mayıs tarihlerinde  gerçekleşecek yarışmalarımız ve etkinliklerimiz için Foça’ya bekliyoruz” dedi.

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL