Güncel Gündem Sektörden

Aliağa’nın İlk Profesyonel Dalgıç Teknesi

İzmir Aliağa’dan tüm Türkiye limanlarına ve hatta dünyaya hizmet veren Derin Dalgıçlık firması, bünyesine katacağı yeni gemisiyle birlikte çok daha kapsamlı ve donanımlı şekilde sektöre hizmet sunmaya devam edecek. Sektörde..

Aliağa’nın İlk Profesyonel  Dalgıç Teknesi

İzmir Aliağa’dan tüm Türkiye limanlarına ve hatta dünyaya hizmet veren Derin Dalgıçlık firması, bünyesine katacağı yeni gemisiyle birlikte çok daha kapsamlı ve donanımlı şekilde sektöre hizmet sunmaya devam edecek.

Sektörde yeterli donanıma sahip çok fazla firmanın olmadığını söylen Derin Dalgıçlık Genel Müdürü Cüneyt Akgündüz, “Faaliyet alanımızın başında gemilerin su altı sörvey, gemi bakım onarımı, liman inşası, batık çıkarma, su altı kaynak kesimi, boru hattı operasyonları, servis botu hizmetleri, gemi kurtarma, offshore operasyonları, platform hizmetleri gelmekte.” dedi.

İstanbul’da kurulan Derin Dalgıçlık firmasını devraldıktan sonra bu alanda verilen hizmette açık gördüğü için firmayı İzmir’e taşıyan Genel Müdür Cüneyt Akgündüz, İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojileri Bölümü mezunu. Karadeniz Teknik Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde iş sağlığı ve güvenliği konusunda yüksek lisansını tamamlayan Akgündüz, yaklaşık 13 yıl sektörde çalıştıktan sonra devraldığı Derin Dalgıç firmasıyla, sektörde edindiği tecrübeyi işine en iyi şekilde yansıtmayı başarmış bir denizci… Bugün edindiği bilgi ve tecrübeyi iş arkadaşları ve sektör paydaşlarına aktaran Akgündüz, sektörde yeterli donanıma sahip ender firmalardan biri olduklarını ifade etti.

Sanayi dalgıçlığı alanındakiaçığı gördük

Sektörde belli bir süre çalıştıktan sonra bir portföyün oluştuğunu belirten Akgündüz, “Bu sektörde kaliteli ve yeterli donanıma sahip çok fazla firma olmadığını gördük. Yatırımımızı sanayi dalgıçlığı alanında yapmaya karar verdik. Sektör her geçen yıl büyüyordu ve bu tarz firmalara da ihtiyaç artıyordu. Mevcut firmaların da bir kısmı yetersiz kaldığı için özellikle İzmir bölgesinde bir açık oluştu. Bu açığı kapatmak için firmayı İstanbul’dan İzmir’e taşıdık” dedi.

Bölgenin en donanımlı dalgıç gemisi yakında hizmete geçiyor

Şu anda bu bölgenin tam donanımlı ilk dalgıç gemisini teslim almak üzere olduklarını söyleyen Akgündüz “1-2 ay içerisinde gemimizi hizmete alacağız. Bu bölgede böyle bir gemiye gerçekten ihtiyaç var. Bu gemi hem yüzer vinç operasyonları hem de diğer hizmetler için son derece donanımlı ve tüm ihtiyaçları karşılayabilecek bir gemi olacak. Amacımız, bu gemiyle birlikte bölgedeki ihtiyacı karşılayarak uluslararası standartlarda bir hizmet sunmak. Hedefimiz bu şekilde her sene üstüne koyarak, teknolojik gelişmeleri de göz önüne alıp cihazlarımızı yenileyerek kaliteyi devamlı üst seviyede tutmak.” açıklamasını yaptı.

Yeterliliğimiz üç yılda birdenetlenir

Verdikleri hizmetlerden de söz eden Akgündüz, “Faaliyet alanımızın başında gemilerin su altı sörvey, gemi bakım onarımı, liman inşası, batık çıkarmak, su altı kaynak kesimi, boru hattı operasyonları, servis botu hizmetleri, gemi kurtarma, offshore operasyonları, platform hizmetleri geliyor. Biz üç senede bir klaslar tarafından denetime gireriz. Bu denetimlerde su altındaki yeterliliklerimiz, personelin kapasitesi, sahip olduğumuz sertifikalar ve belgeler incelenir. O denetimleri geçtiğimizde bir adım daha ileri giderek işlerimize devam ederiz” şeklinde konuştu.

Merkez İzmir, hedef dünya

Çalıştıkları bölgelerden de bahseden Akgündüz, “Ana faaliyet bölgemiz İzmir Aliağa’dadır. Talep doğrultusunda Türkiye’nin tüm limanlarında hizmet veriyoruz. Talebe göre yurt dışına da hizmet sunuyoruz. Yurt dışından gelen talepler de her geçen yıl artıyor. Bu da bizi hem ülkemiz hem de şirketimiz adına mutlu ediyor. Merkezimiz İzmir ama hedefimiz tüm dünya.” ifadelerini kullandı.

Acil ihtiyaca cevap verebilecek bir organizasyonumuz var

Çalışan profili ve satış sonrası hizmetler konusunda bilgi veren Akgündüz, “Bizim personelimiz genellikle üniversiteden su altı teknolojileri mezunu oluyor. İlkokul mezunu olsa bile yanımızda 2-3 yıl çalıştıktan sonra belli bir seviyeye ulaşarak işinde uzmanlaşıyorlar. Her iş sonunda iş teslim formu yanında müşteri memnuniyeti formu da imzalatıyoruz. Oradaki müşterinin görüşüne göre eksiklerimizi tamamlıyoruz. Bu geri dönüşlerle kendi hatalarımızı daha hızlı görüp düzelterek müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. Biz işlerimizi acil ihtiyaca cevap verecek şekilde organize ediyoruz. Personelimizi de her an sahaya çıkacak şekilde hazır olarak tutuyoruz. Bu açıdan iddialıyız. Kadromuzda gerçekten çok yetenekli ve işinde uzman bir ekip barındırıyoruz. Bunun faydalarını da çok fazla hissediyoruz. Bu açıdan tüm çalışma arkadaşlarıma özverili ve profesyonel çalışma anlayışları için teşekkür ediyorum” dedi.

Milli gemilerin su altı işlerini yaptık

Geride bıraktığımız yılın kendileri için çok verimli bir yıl olduğunu sözlerine ekleyen Akgündüz, “Geçtiğimiz yıl iş hacmimiz yüksekti. Türkiye’nin milli gemileri olan sondaj gemilerinin su altı işlerini yaptık. Kanuni, Yavuz, Fatih gemilerinin su altı işlerinde yoğun bir mesai gerçekleştirdik. Bunun yanında Petkim ve Tüpraş’ın da işlerini yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

ÖZGÜR GÜN/DENİZCİHABER

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL