Güncel Gündem

BAŞKAN POSBIYIK: BU LİMAN GELİRLERİYLE 30 YIL EREĞLİ HALKINA HİZMET VERECEK

Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin işlettiği Bozhane Limanı yenileme çalışmaları son aşamaya geldi. Belediyenin işlettiği liman çalışmaları tamamlandığında fırtına, deprem gibi doğal afetlere dayanıklı, en yeni teknolojiyle yapılan ve bölgenin en sağlam..

BAŞKAN POSBIYIK: BU LİMAN GELİRLERİYLE 30 YIL EREĞLİ HALKINA HİZMET VERECEK
Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin işlettiği Bozhane Limanı yenileme çalışmaları son aşamaya geldi.

Belediyenin işlettiği liman çalışmaları tamamlandığında fırtına, deprem gibi doğal afetlere dayanıklı, en yeni teknolojiyle yapılan ve bölgenin en sağlam limanı olacak.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde başkan yardımcıları Oğuz Cömert, Çetin Yiğit, Gökhan Günay, ilgili daire müdürleri ve teknik ekiple limana giderek yapılan çalışmalarla ilgili yetkili firmadan bilgi aldı.

Başkan Posbıyık, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik zorluklara rağmen bir ilçe belediyesi olarak ciddi paralar harcayarak bölgenin en sağlam ve en teknolojik limanını yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Ereğli için çok gerekli olan limanımızı, ekonomik ömrünü tamamladığı için yeniden yapmak durumunda kaldık. Tabii ki 2014 yılından sonra belediyede göreve gelen arkadaşlar buraya ihtimam göstermediler, muameleleri de yapmadılar, elimizden çıkmak üzereydi.

2019’da biz göreve tekrar geldikten sonra hemen liman için harekete geçtik. Çünkü bu liman sadece bizim dönemimizde kullanılacak bir olay değil, bizden sonra gelecek belediye başkan ve ekiplerine otuz sene maddi bakımdan Ereğli halkına kanalizasyon, parke, su gibi konularda geri dönüşümü sağlayacak çok karlı bir iş. Bu konuya ağırlık verdik.

Çok ciddi şekilde ajanslarla çalıştık, Türkiye’nin en iyi müteahhitleri geldi. 200’ün üzerinde kazık çakıldı. Ara kazıklar da var aynı zamanda. Şuanda üst katın betonlama işine kadar geldik. Sadece bu dönem için yapılmış bir şey değil. Bu liman bizden sonra otuz sene gelirleriyle Ereğli halkına hizmet edecek.

Tabi şu anda öz kaynaklarımızdan para harcıyoruz. yüz otuz milyon liraya kadar gitmeye başladı. Belki yüz elli milyonu bulacak. Tasarruf tedbirlerinin olduğu, para sıkıntısının olduğu ülkede bir ilçe belediyesinin böylesine rakamları harcaması kolay bir iş değil. Ama öz kaynaklarımız sağlam olduğu için mümkün mertebe bunları karşılamaya çalıştık.

Mutlaka sıkıntılara da düşüyoruz ama ne olursa olsun Ereğli halkının gelecek yılları için elimizden gelen gayreti gösterdik. İnşaat firmaları da gayet başarılı çıktılar. Çok muhkem bir liman oldu. Karadenizin azgın sularına karşı koyabilecek bir liman yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ereğli halkına hayırlı olsun diyorum. En yakın zamanda işlemleri bitirip hizmete açmak en büyük dileğimiz.”

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL