Güncel Gündem

KARADENİZ EREĞLİ ve BOZHANE’NİN İSMİNİ DUYURDULAR

‘O tekneyle gidemezsiniz ’ demelerine rağmen Karadeniz Ereğli’den ‘GümüşD’ isimli 7.5 metrelik tekneyle yola çıkarak, 4 deniz ve iki boğazı geçip Akdeniz’e varan Ercan Demirer, Gümüş Demirer ve Ersin Çağlarlar,..

KARADENİZ EREĞLİ ve BOZHANE’NİN İSMİNİ DUYURDULAR
‘O tekneyle gidemezsiniz ’ demelerine rağmen Karadeniz Ereğli’den ‘GümüşD’ isimli 7.5 metrelik tekneyle yola çıkarak, 4 deniz ve iki boğazı geçip Akdeniz’e varan Ercan Demirer, Gümüş Demirer ve Ersin Çağlarlar, Ereğli ve Bozhane’nin ismini duyurdu.
ZORLU YOLCULUK
Karadeniz Ereğli’den 11 Haziran akşamı saat 21:00’de ‘GümüşD’ isimli 7.5 metrelik tekneyle yola çıkan Ercan Demirer, Gümüş Demirer ve Ersin Çağlarlar, zorlu deniz seferinde; sırasıyla Karadeniz, (İstanbul Boğazı ve Çanakkale Boğazı) Marmara ve Ege Denizi’ni geçtikten sonra (Bodrum’a) Akdeniz’e vardı.
DENİZDE BİRDEN YOL ALDILAR
Keyifli olduğu kadar zorlu bir yolculuk ile 550 mil yol alan gemi kaptanı Ercan Demirer; “ Yola çıkmadan bize yapamazsınız diyenler oldu. Bu büyüklükteki tekneyle 550 – 600 mil yol yaparak, Karadeniz’den Akdeniz’e ulaşmak kolay bir iş değil. Zorlu ama bir o kadar da keyifli bir yolculuk oldu. 4 farklı denizde yol aldık. Seyahat esnasında bizi durdurup nereden geldiğimizi soranlara Karadeniz Ereğli dediğimiz de şaşırıyorlar. Mutlu olanlar da oldu. Özellikle Belediye başkanımız Halil Posbıyık’a selam gönderenler oldu. Kentimizin ve Bozhane’nin ismini duyurduğumuz için mutlu ve gururluyuz” dedi.
‘GümüşD’ nin yolculuğu 1 ay sürecek.

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL