Güncel Gündem Sektörden

DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI ALİAĞA’DA COŞKUYLA KUTLANIYOR

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 98’inci yılı yurt genelinde olduğu gibi Aliağa’da da coşkuyla kutlanıyor. Türkiye’deki liman kullanımının ve Türk kara sularındaki ticaretin Türk vatandaşları tarafından yapılmasını sağlayan Kabotaj..

DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI ALİAĞA’DA COŞKUYLA KUTLANIYOR

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 98’inci yılı yurt genelinde olduğu gibi Aliağa’da da coşkuyla kutlanıyor.

Türkiye’deki liman kullanımının ve Türk kara sularındaki ticaretin Türk vatandaşları tarafından yapılmasını sağlayan Kabotaj Kanunu’nun yürürlüğe girdiği tarih olan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı için Aliağa’da tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydan’ında düzenlenen tören, Aliağa Liman Başkanı Burak Bulut ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek’in Atatürk anıtına çelenk sunması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından protokol üyeleri Uzmar’a ait bot ile denize açıldı. Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve İMEAK DTO Aliağa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek’in beraberindeki heyet ile birlikte deniz şehitleri anısına suya çelenk bıraktı.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlama programına; Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, Sahil Güvenlik TCSG-61 Bot Komutanı Yüzbaşı Çağrı Gültekin, Aliağa Liman Başkanı Burak Bulut, Aliağa Deniz Liman Şube Müdürü Kadir Sonocak, Aliağa Gümrük Muhafaza Kaçakcılık İstihbarat Müdürü Özkan Sıga, Aliağa Gümrük Muhafaza ve İstihbarat Bölge Amiri Murat Bardakçı, Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Uğur Akyıldız ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, İMEAK DTO Aliağa Şube Meclis Başkanı İsmail Önal, Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) Başkanı Naci Biçer, Aliağa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hakan Şengül, Aliağa Sualtı Sporları ve Yelken Kulübü Başkanı Ali Hakan Tunçalp, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katılım sağladı.

Kutlama etkinlikleri saat 17:00’de Aliağa Eski Çekek Yeri’nde (Balıkçı Barınağı Yanı) devam edecek.

 

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL