Ekonomi Güncel Gündem

Çok uzaklardan geldiler. HOŞGELDİLER.

Dikili… Tarihi, mavisi, doğası ve havası ile Ege’nin en dikkat çeken ilçelerinden. Yapılan yatırımlarla günden güne dikkat çeken ve gelişen Dikili artık sadece yerli turistlerin ilgi odağı değil. Gerek turlar..

Çok uzaklardan geldiler. HOŞGELDİLER.

Dikili… Tarihi, mavisi, doğası ve havası ile Ege’nin en dikkat çeken ilçelerinden. Yapılan yatırımlarla günden güne dikkat çeken ve gelişen Dikili artık sadece yerli turistlerin ilgi odağı değil. Gerek turlar aracılığıyla gerekse bireysel olarak yurt dışı ziyaretçilerin de tatil lokasyonlarında mutlaka ziyaret kapsamına aldığı adreslerden biri…

İlçenin, özellikle dünyanın en çok tercih edilen tatil adreslerinden Maldiv Adalarını aratmayan denizinin rengi, kumu ve koyları ile Bademli bölgesi, gerek Türkiye gerek dünya turuna tekneleri ile çıkan bireysel tatilcilerin son yıllarda çapasını atıp keyfini çıkardığı en dikkat çeken maviliklerden.

Özellikle pandemi döneminde yurt dışı misafirlerin neredeyse hiç ayak basmadığı ilçe bugünlerde tam tersi bir ilgi ile karşı karşıya… Dikili, hafta başından itibaren bu ilginin yansımalarını fazlasıyla yaşamaya başladı.

Art arda ilçeye gelen kruvaziyer ve yelkenli gemiler renkli fotoğraf kareleri ile ilçeye demirledi. Turistler çevreyi merakla gezdi. İlgiden özellikle esnaf da mutlu… Çünkü ziyaretlerin ekonomik yansımaları da yadsınamaz.

Bir mutlu isim daha var. Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz. 3 yıl önce koltuğa oturan Kırgöz, doğup büyüdüğü ilçeye yaptığı hizmetlerle isminden sık sık söz ettiriyor. Başta ilçe halkı, yerli ve yabancı turistlere yönelik bu emeğin meyvelerini toplamaktan memnun. Kırgöz, sosyal medyada duygularını, “WELCOME. Yurt dışı misafirlerimiz var. İncimiz sadece Ege’de değil artık çok uzaklarda da parlıyor. Mayıs ayı sonuna kadar 10 yabancı kruvaziyer ve yelkenli gemisinin daha ilçemizi ziyaret edeceğinin müjdesini şimdiden vermek isterim. Tüm konuklarımız başımızın tacı.”  cümleleriyle paylaştı. İlçe yaza hazır yerli, yabancı ziyaretçilerini bekliyor.

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL