Güncel Gündem

D-MARIN, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA SOSYAL AKTİVİTE SEKTÖRÜ ŞİRKETLERİ ARASINDA İLK %24’E GİRDİ

  Atina, 13.10.2023 – Sürdürülebilirlik taahhütlerine hız kesmeden devam eden premium marina seçkisi D-Marin, iş sürdürülebilirliği alanında dünyanın en güvenilir derecelendirme hizmeti sağlayıcısı EcoVadis tarafından üst üste ikinci defa gümüş madalyaya..

D-MARIN, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA SOSYAL AKTİVİTE SEKTÖRÜ ŞİRKETLERİ ARASINDA İLK %24’E GİRDİ

 

Atina, 13.10.2023 – Sürdürülebilirlik taahhütlerine hız kesmeden devam eden premium marina seçkisi D-Marin, iş sürdürülebilirliği alanında dünyanın en güvenilir derecelendirme hizmeti sağlayıcısı EcoVadis tarafından üst üste ikinci defa gümüş madalyaya layık görülerek global sosyal aktivite sektöründeki sıralamasını yükseltti.

D-Marin, bu gelişmeyle birlikte 2022 yılındaki sıralamasını önemli ölçüde iyileştirerek dünya genelinde sosyal aktivite sektörü içinde ilk %30’luk dilimden %24’lük dilime yükseldi. Sürdürülebilirlik derecelendirmesindeki bu yükseliş, D-Marin’in faaliyetlerinin tamamında sürdürülebilir uygulamaları hayata geçirme konusundaki sarsılmaz kararlılığının yansıması niteliğinde.

D-Marin; çevre, işgücü ve insan hakları, iş etiği ve sürdürülebilir tedarik olmak üzere dört alandaki 21 gösterge ile ilgili sürdürülebilirlik uygulamaları ve taahhütlerine yönelik değerlendirmenin ardından gümüş madalyaya layık görüldü. Sıkı global uygulama standartlarında temellenen EcoVadis değerlendirmelerinde eşikler her sene daha zorlayıcı hale getirilmekte, bu durum, derecelendirmelerde iyileştirme sağlanmasını giderek güçleştirmektedir.

D-Marin, “bugünün ve gelecek nesillerin sürdürülebilir marinalarını” yaratma misyonundan hareketle, değerlendirilen dört alanı da kapsamlı bir şekilde ele alan güçlü bir Çevresel Sosyal Yönetişim (ESG) stratejisi hayata geçirmektedir.

D-Marin Sağlık, Güvenlik ve Çevre Sorumlusu Areti Priovolou’nun konuyla ilişkin değerlendirmeleri şu yönde: “Global sosyal aktivite sektörünün ilk %24’ü içinde yer almaktan gurur duyuyoruz. EcoVadis, standartları her sene daha da yükseltiyor. Biz de şirket olarak bu durumun beraberinde getirdiği zorlukları memnuniyetle karşılıyoruz. Sürdürülebilirlik artık yalnızca bir kavram değil; ekiplerimize, tedarikçilerimize ve faaliyet gösterdiğimiz toplumlara hem çevresel hem etik açıdan sürdürülebilir bir dünya sağlamaya yönelik bir zorunluluk ve sorumluluk. Bu temel ilkelere bağlılığımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.”

D-Marin İnsan Kaynakları Direktörü Christina Samoulada ise “EcoVadis derecelendirmemizdeki yükseliş, marina ekiplerimizin kolektif çabalarının ve sürdürülebilirlik konusundaki süregelen kararlılığımızın kanıtı niteliğinde. Operasyonlarımızı daha sürdürülebilir hale getirmek için uyumu sağlamak, yalnızca yapmamız gereken bir şey değil, şirket DNA’mızın bir parçası. Çevresel sorumluluk ve toplum refahına olan bağlılığımızı ortaya koyarak iyileştirme çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz,” dedi.

Yunanistan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Karadağ, Hırvatistan, İtalya, İspanya ve Malta’da toplam 23 marinası bulunan D-Marin, seçkin yat marinalarının önde gelen işletmecisidir. Kapsamlı marina yönetimi ve marina geliştirme hizmetleri sunan D-Marin’in tek odak noktası, müşterilerinin yatçılık deneyimini zenginleştirmektir.

 

Bu yazıyı paylaşın

Yasal Uyarı

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorum ve içeriklerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL